A Nyíregyházi Főiskola Vizuális Kultúra Intézete, és a Művészeti Szakközépiskolák Szövetsége (MŰSZA) alkotási-tervezési pályázatot hirdetett a szakközépiskolák tanulói számára. A versenyre 54 tanulói munka érkezett, amelyből öt kategóriában (festészet, képgrafika, szitanyomat, fotó, ötvös) 1-1 első, második és harmadik díjat adott ki a művésztanárokból álló bírálóbizottság. A díjátadással egybekötött kiállítás megnyitóra a résztvevő diákok, hozzátartozóik és felkészítő tanárok jelentek meg az érdeklődők és a helyi sajtó képviselői mellett. A megjelenteket Dr. Szepessy Béla intézetigazgató köszöntötte, a pályamunkákat, közöttük a díjazottakat Gaul Emil egyetemi tanár méltatta. A díjazottak az oklevél mellett (tervezte Huszthy Edit) értékes könyvjutalmakat és rajzeszközöket vehettek át.
A program helyszíne: D épület, Kerengő
A veszprémi Lovassy László Gimnázium volt diákja, Ladányi Tamás asztrofotgráfus fotóiból nyílik kiállítás a gimnáziumban. A megnyitó előtt, 15 órától Ladányi Tamás tart előadást az asztrofotózás fizikai és művészi aspektusáról. A rendezvényhez kapcsolódóan kerül kiírásra az „Örökítsd meg a fényt” elnevezésű fotópályázat, melynek értékelését az előadáson hallgathatják meg, míg eredményhirdetését a kiállítás-megnyitón tudhatják meg a pályázók.
Immáron harmadik alkalommal rendezzük meg „Szárnyaló” Pünkösdi Népdalünnepünket, idén a Fény Nemzetközi Évének tiszteletére „Napom, napom, fényes napom” címmel.
Népdaléneklési Versenyünkön és Népzenei Találkozónkon a Pest megyei népzenét kedvelő fiatalokkal énekszóval, muzsikálással és táncházzal ünnepeljük a hagyományos magyar és nemzetiségi népi kultúra ránk maradt értékeit, nemzeti kincsünket: népdalainkat, népzenénket és néptáncunkat.
6-18 éves fiatalokat várunk magyar, szerb, horvát, német, szlovák, román vagy cigány népdalokkal és hangszeres muzsikával a következő kategóriákban: szólóének, szólóének népi hangszer kísérettel, csoportos ének népi hangszer kísérettel vagy anélkül, énekkettősök-hármasok, négy-tíz fős csoportok, osztályok.
A résztvevőket Gyémánt, Arany és Ezüst Dalosmadár címmel jutalmazza a neves zsűri, e különleges évben különdíjat nyerhetnek a fénnyel kapcsolatos témájú népdalokkal készülők.
A Deák 17 Galériában párhuzamosan két kiállítás lenne a Fény és fényjelenségek témában, az egyik kortárs művészek alkotásaiból válogatás, a másik térrészben pedig gyerekek és fiatalok pályázati anyaga.
Kiállítótér (Résztvevők: Kortárs művészek, idősebb és fiatal generációk egyaránt)
Művészeti alkotások bemutatása, melyek témában a fényhez kapcsolódnak, mint fény és árnyék hatás vagy tükröződések. A kiállítás a fény különböző megjelenési formáit vizsgálja a kortárs képzőművészetben. A spirituális és a technikai, vagyis a transzcendens és az „anyagként” funkcionáló fény közötti különbséget, esetleges párhuzamokat több alkotó művén keresztül járja körbe a tárlat.
A kiállításon szerepelnének installációk, fotók, festmények, objektek és pannók.
Foglalkoztató tér (Kiállítók: általános iskolák felső tagozatos diákjai és a középiskolások)
Pályázati felhívás A Deák 17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria fotópályázatot hirdet az általános iskolák felső tagozatos diákjai és a középiskolák tanulói számára. A pályázat témája a fény és fényjelenségek vizuális megformázása. A témában pályázni egyetlen fotóval vagy sorozattal lehet.